Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Vjekoslav Bevanda izjavio je u srijedu da će ova zemlja zatražiti novi aranžman s MMF-om kojim bi se riješili finansijski problemi koje imaju dva entiteta. To je iznimno važno za entitete. Aranžman s MMF-om je puno povoljniji od zaduživanja putem trezorskih zapisa kao što su to radile entitetske vlasti. O suradnji s MMF-om razgovarao je tijekom nedavnog susreta s voditeljem misije za BiH Costasom Christouom. Aranžman s MMF-om manje je važan za državnu razinu vlasti u odnosu na entitete koji imaju velike finansijske dubioze. BiH je sklopila aranžman s MMF-om 2009. godine u iznosu od 1,2 milijarde eura, no iskorištena je tek polovica novca, a sporazum je raskinut zbog višemjesečne političke krize u zemlji tijekom koje se nije moglo formirati Vijeće ministara BiH.
Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Vjekoslav Bevanda izjavio je za medije u Mostaru u srijedu da će ova zemlja zatražiti novi aranžman s MMF-om kojim bi se riješili finansijski problemi koje imaju dva entiteta.
"To je iznimno važno za entitete. Aranžman s MMF-om je puno povoljniji od zaduživanja putem trezorskih zapisa kao što su to radile entitetske vlasti”, rekao je Bevanda. Dodao je da je o suradnji s MMF-om razgovarao tijekom nedavnog susreta s voditeljem misije za BiH Costasom Christouom.
Predsjedatelj Vijeća ministara BiH dodao je da aranžman s MMF-om manje važan za državnu razinu vlasti u odnosu na entitete koji imaju velike finansijske dubioze.
Bevanda se usprotivio podizanju PDV-a u BiH dodajući da takvo rješenje ne bi povećalo javne prihode. "Moje stajalište je jedinstvena stopa i ne podizanje PDV-a", rekao je Bevanda.
BiH je sklopila aranžman s MMF-om 2009. godine u iznosu od 1,2 milijarde eura, no iskorištena je tek polovica novca, a sporazum je raskinut zbog višemjesečne političke krize u zemlji tijekom koje se nije moglo formirati Vijeće ministara BiH.